közélet, pszichológia, élmény, tudomány

Agyalás

Anikó, szólhattál volna!

Egy vélemény

2020. december 30. - Agycsavar

Tettesek vagy áldozatok vagyunk mi, akik aktív vagy passzív szereplői vagyunk a helyi eseményeknek? Amikor külföldön megkérdezik, honnan jöttünk, sokan úgy valljuk be szorongva, hogy Magyarországáról, mintha valami bűnt követtünk volna el. Abból a diktatúrából jövünk, aminek vezetői ma már csak az…

Tovább

Banánná váltam

 Ha a Kádár rendszerben eszméltél, akkor te is biztos sorba álltál banánért. Ugyanis a banán ritka vendég volt. Nálunk Bácsalmáson, általában karácsony előtt volt banán. Én azt gondoltam akkor, hogy biztos csak október végén érik és hogy a világban csak nagyon kevés van belőle. Szóval sorba álltam a…

Tovább

Törődés és kegyetlenség

A magyar egészségügy ahogy én látom 2.

  Kegyetlen idők érkeztek el a betegellátásban, a lakosság bizalma fogyóban, megalakult a FREE EÜ, ami kritika és alternatíva a mai vezetőségnek és a kamarának. Az, amit az orvosszakma és a Magyar Orvosi Kamara etikai ügyekben gondol és cselekszik, társadalmunk széles rétegeire van hatással és…

Tovább

A diktátor álma

Az SZFE kapcsán

  Valahol itt kell lennie! Tavaly is itt volt! Gyönyörű napunk van! Június eleje. Kiszállok a kocsiból és gyalog megyek tovább. Tizenegy óra van. Itt megyek el a tó mellett, a burjánzó zöld hajtások leveleinek vadul ragyogó smaragdját visszacsillogja a tó tükre. Igen, a tóparti erdősávok nemrég még…

Tovább

Hogyan támogatja Donáth Anna és Dobrev Klára Orbán Viktort azzal, hogy ők és pártjaik nem állnak szóba a választókkal?

Hosszú ideje diktatúrában élünk. 10 év sok idő, s úgy tűnik, nincs remény a felszabadulásra a nép hősiesen állja a próbát. Friedrich August von Hayek és Karl Popper a két kiváló tudományfilozófus szerint a diktatúrának egyetlen ismérve van, az, hogy a diktátorok csak a saját törvényeiket tartják be.…

Tovább

Segítő szavak és bizalom

Mit tanulhatunk Bogdán László tragédiájából?

A megsiratás, rettenet és döbbenet után öngyilkosság-megelőzéssel foglalkozó aktivistaként foglalkoznunk kell azzal, hogyan tovább. Tudunk-e tanulni valamit? Van-e tanulság? Foglalkoznunk kell az ittlévőkkel, az itt maradókkal, meg kell ölelnünk egymást, meg kell fognunk egymás kezét, különösen…

Tovább

12 kérdés a Magyar Orvosi Kamara szerepéről a karantén idején

Honnan a félelem?

Ez az cikk azért született meg, mert azt látom, hogy a Magyar Orvosi Kamara sem a tagjait, sem a lakosságot nem védi meg hatékonyan azon kormányzati intézkedések rossz következményeitől, amik mind a betegeket, mind az orvosokat sújtják a járvány idején. Nem a tiltakozást hiányolom, hanem azt a…

Tovább

14 dolog, amit a koronavírus és a karantén tanított a magyar demokráciáról és diktatúráról

Vér és részvény (MOL/RICHTER)

   Félünk, hiszen sérülékenyek és halandók vagyunk. Nagy adagban kapjuk a halálról, elmúlásról szóló híreket, s megijedünk. Leginkább idősek halnak meg, s mindez az arcunkba vágja: nincs kegyelem. Ezzel a félelemmel mi mást tudunk kezdeni, mint hogy elmondjuk, kifejezzük azoknak, akiknek lehet, s…

Tovább

12 dolog, amire a koronavírus tanította meg a magyar pszichiátriai ellátást

  A koronavírus okozta stressz és szorongás a mentális betegek állapotát rontja. Mindenki nehezen viseli a bezártságot, de a pszichiátriai beteg számára ez különösen nehéz időszak. Hogy pontosan hogyan, mit történik, hogy alakul a betegek állapota pontosan, a későbbiekben fogjuk megtudni. Egy…

Tovább
süti beállítások módosítása